https://saga-development.com.ua/publications/yakoyu-bude-naberezhna-novogo-podolu-try-pryntsypy-rozvytku/ https://saga-development.com.ua/publications/news/yakoyu-bude-naberezhna-novogo-podolu-try-pryntsypy-rozvytku/

Якою буде набережна Нового Подолу: три принципи розвитку

Під час другого дня архітектурного фестивалю CANactions Андрій Вавриш, CEO SAGA Development, Андрій Батін і Максим Головко з громадської організації "Агенти змін" розповіли про концепцію набережної Нового Подолу та окреслили ключові принципи її розвитку.


Робота над стратегією відновлення Подільської набережної розпочалася минулого року дослідженням Агентів змін "Коло Подолу" та Закритим архітектурним конкурсом на розробку концепції громадського простору Нового Подолу, що були проведені на замовлення SAGA Development та Perfect Group.

Після презентації результатів дослідження та визначення переможців конкурсу команда Агентів змін продовжила роботу над концепцією трансформації території біля Дніпра та визначила ключові принципи її розвитку:

  • Доступна. Основне завдання концепції розвитку набережної — повернути людям доступ до води за рахунок реновації території вздовж Дніпра, зайнятих промисловими підприємствами, які наразі працюють неефективно. Проект Нового Подолу, що передбачає відновлення квартальної забудови та формування пішохідних зв'язків з набережною стане першим таким проєктом.
  • Активна. Хоча набережна сама по собі є "магнітом" для містян, різноманітні види активності та затребувані об'єкти інфраструктури, виконуватимуть роль "точок тяжіння" та формуватимуть навколо себе якісний громадський простір. За задумом Агентів змін такими точками тяжіння стануть публічний простір під розв'язкою Подільського мостового переходу, культурний центр Нового Подолу та міський пляж.
  • Чиста. Одне з пріоритетних завдань — очищення акваторії Дніпра поруч з новим районом. Сьогодні основні причини забруднення води в річці — застаріла система колекторів та очисних споруд. За підтримки державних установ та влади міста вирішення цих проблем стане можливим.

За словами Андрія Вавриша, співпраця з командою Агентів змін — лише початок. Благоустрій Подільської набережної не може відбуватися без залученням великої кількості стейкхолдерів: девелоперів, архітекторів, урбаністів, місцевої влади, містян, бізнесу. Тільки кооперація зацікавлених сторін дасть можливість розвивати територію та наповнювати її новими сенсами.

"Ми розуміємо, що заснування нових пішохідних маршрутів, створення сучасної інфраструктури й облаштування майданчиків для відпочинку має бути скоординованим процесом, підпорядкованим одній спільній ідеї. Ми віримо в партисипацію. Залучивши фахівців із різних сфер, ми зможемо реалізувати проєкт нового зразка".