https://saga-development.com.ua/publications/news/sud-skasuvav-aresht-dilyanky-novoho-podolu/ https://saga-development.com.ua/publications/news/sud-skasuvav-aresht-dilyanky-novoho-podolu/

Апеляційний суд скасував арешт земельної ділянки Нового Подолу

10 вересня колегія суддів Апеляційного суду м. Полтава скасувала ухвалу про арешт земельних ділянок, на яких планується будівництво Нового Подолу.

Судді дійшли висновку, що клопотання прокурора від 31 липня 2020 року про арешт ділянок, які перебувають у постійному користуванні ПАТ «Київський річковий порт» та ПАТ «ТОРГРІЧТРАНС» не відповідає вимогам чинного кримінально-процесуального закону.

Судді зазначають, що земельні ділянки також не відповідають критеріям, передбачені у ст. 98 та ст. 364 Кримінального Кодексу України, на які посилався прокурор у клопотанні про арешт. Крім того, в клопотанні «не містяться доводи та документи як підтвердження того, що на двох земельних ділянках здійснюється будівництво».

Повний текст ухвали Апеляційного суду м. Полтава

В ухвалі підкреслюється, що слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтава ухвалив рішення про арешт земельних ділянок без участі прокурора та без повідомлення зацікавлених осіб, тому не міг в повному обсязі надати оцінку обставинам і прийняти законне й обгрунтоване рішення.

Судді зауважили, що перед зверненням до Октябрського районного суду м. Полтава прокурор подавав відповідне клопотання до Голосіївського районного суду м. Києва, який відмовив у його задоволенні, однак прокурор не вказав цього факту в клопотанні до Октябрського суду м. Полтава.

«За обставин, коли слідчий суддя при розгляді клопотання повинен з'ясувати всі обставини, які передбачають підстави для такого арешту або відмови у задоволенні клопотання, а розглянув клопотання, в якому прокурором не наведені підстави та мета для накладання арешту, колегія суддів вважає за неможливе визнати таку ухвалу слідчого судді законною та обґрунтованою, у зв'язку з чим рішення слідчого суду підлягає скасуванню», – зазначено в ухвалі колегії суддів.

Рішення Апеляційного суду в черговий раз доводить, що звинувачення Офісу генпрокурора є абсурдними та надуманими.

SAGA Development працює виключно в правовому полі. Ми не приховуємо свого прагнення перетворити занедбану промзону в сучасний поліфункціональний квартал, створити відкриту й доступну набережну та нарешті відкрити Дніпро в центрі Києва містянам. І реалізуємо його тільки в рамках закону та цивільно-правових договорів.