https://saga-development.com.ua/publications/news/stalij-rozvitok-teritorij-andrij-vavrish-rozpoviv-pro-napryami-roboti-saga-development/ https://saga-development.com.ua/publications/news/stalij-rozvitok-teritorij-andrij-vavrish-rozpoviv-pro-napryami-roboti-saga-development/

Сталий розвиток територій: Андрій Вавриш розповів про напрями роботи SAGA Development

8 листопада, під час виступу на Residential Development Forum 2019, Андрій Вавриш розповів про тенденції в сфері девелопменту й назвав основні виклики, з якими зіткнулася компанія та які стали основними орієнтирами для її роботи.

Ринок нерухомості України зазнає змін. Покращення кредитного рейтингу країни, зростання ВВП, зниження ставки рефінансування, стрибок розвитку IT та прогнозоване зростання інвестицій в економіку — ці чинники стають основними каталізаторами змін і створюють позитивні умови для діяльності девелоперів. Водночас Україна залишається однією з найбільш урбанізованих країн у світі. Темпи освоєння територій зростають, що кидає нові виклики девелоперам — змушує змінювати модель своєї роботи та шукати компроміс між очікуваним прибутком і розвитком міста.

На думку Андрія Вавриша, сучасні компанії мають відмовитися від екстенсивних способів розвитку територій та розумно ставитися до ресурсів нашої країни.

“Кількість урбанізованих територій сьогодні є найкращим показником нерозумного використання ресурсів. На щастя, це розуміють не тільки світові компанії. Українські девелопери також переходять від розвитку нових територій до розвитку територій всередині міст. Для забудовників редевелопмент міських площ, які неякісно використовуються, поступово стає стандартом”. 

Уряд і учасники ринку сьогодні погоджуються: потрібно спрямувати сили на центральні райони міста, змінити моделі їхнього використання відповідно до міжнародної програми сталого розвитку міст. Радянське минуле залишило після себе багато промислових підприємств саме у центральній частині міста. Вони й мають стати тим каталізатором, який буде забезпечувати територіальний розвиток, збільшить надходження до місцевого бюджету й водночас локалізуватиме ресурси місцевих громад й органів місцевого самоврядування.

За словами СЕО SAGA Development, досягти цього можна тільки спільними зусиллями. Кожен девелопер має взяти за стандарт такий принцип роботи та вміти долучати до своїх проєктів різних учасників ринку: екологів, громадських діячів, представників спільнот. “Ми маємо змінити орієнтири діяльності та створювати міста, в яких добре людям. І це не може бути справою одного девелопера”, — наголосив Андрій Вавриш.

З питанням комфортного для мешканців середовища безпосередньо пов’язаний підхід до створення об’єктів. Висотна забудова та спадок радянського союзу, в якому розселення трудових ресурсів було головною метою влади, не створюють належних умови для проживання містян.

Та, на жаль, сталі підходи до зведення будинків ще декілька років будуть превалювати на ринку. На думку девелопера, крапку в цьому питанні поставлять саме люди, які обиратимуть нерухомість в нових об’єктах низької та середньої вистності. Саме ці люди помножать на нуль стратегії, які ще залишаються домінуючими на ринку нерухомості.

Враховуючи зазначені тенденції — як в економіці, так і на ринку нерухомості — SAGA Development окреслила для себе три напрямки роботи.

Перший — це розробка власної стратегії. Мета компанії — створити екосистему правил, за якими працюватимуть всі учасники проєктів. Йдеться про формування професійної команди та пошук раціональних рішень для будівництва якісних об’єктів. При цьому, зазначає Андрій Вавриш, якість — це не завжди про ціну та собівартість, це баланс необхідного та достатнього. Сьогодні мало побудувати та ввести в експлуатацію, важливо правильно організувати процес експлуатації будівлі.

Другий виклик для компанії — діджиталізація процесів, створення власних діджітал-продуктів і сервісів, які покращуватимуть життя мешканців будинків. Стати сервісними лідерами та перейти від людської участі до роботи алгоритмів — пріоритети роботи SAGA Development та її партнерів.

Створення екосистемних відносин — ще один напрямок для девелопера. Будівництво нових об’єктів має проходити з залученням великої кількості гравців ринку, а в основу ефективної співпраці — закладатися зрозумілі та чесні правила, принцип відкритості та бажання постійно покращувати результати спільної роботи.