https://saga-development.com.ua/publications/saga-development-peretvoryuyetsya-na-holdyng-ta-stvoryuye-naglyadovu-radu/ https://saga-development.com.ua/publications/news/saga-development-peretvoryuyetsya-na-holdyng-ta-stvoryuye-naglyadovu-radu/

SAGA Development перетворюється на холдинг та створює Наглядову раду

CEO новоствореного холдингу стала Оксана Войналович (Мовчан). Співзасновник та власник компанії Андрій Вавриш очолив Наглядову раду. 


За 5 років роботи на ринку бізнес SAGA Development виріс у 5 разів. Згідно з дослідженнями, проведеними GRADUS Research в 2021 році, компанія входить до п’ятірки девелоперів, найбільш впізнаваних серед споживачів, а за даними аналітичного центру компанії M4U, частка ринку, яку займає SAGA Development за рівнем продажу нерухомості в 2021 року, склала 5%. 

«Нова структура корпоративного управління пов'язана з моїм бажанням перерозподілити свої зусилля з контролю над операціями на нові напрями та проєкти, залучення інвестицій та стратегічний розвиток, — пояснив Андрій Вавриш. –  Я впевнений, що досвід Оксани Войналович, її  знання, авторитет, моральність та неухильність принципам стануть запорукою до якісної трансформації компанії та дадуть нове дихання команді». 

Голова Наглядової ради SAGA Development Андрій Вавриш

Оксана має міжнародну та українську освіту в сфері інвестицій, фінансів та державного управління. Її досвід включає розробку та керівництво великими проєктами в державному, комерційному та громадському секторах. На волонтерських засадах Оксана є членом Наглядової ради благодійної організації Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні та членом Консультаційної ради Фонду «Таблеточки».

«За 5 складних, але успішних років на українському ринку SAGA Development здобула авторитет та визнання. Ми навмисно не беремо участі в традиційних рейтингах, для нас важливіше визнання або критика наших клієнтів і громадськості. Кожен наш об'єкт – це міні IPO, на якому нам довіряють свої гроші та комфорт тисячі українських сімей та бізнесів. Наша стратегічна мета незмінна – ми хочемо збільшити наш географічний footprint, щоб суттєво впливати на формат роботи та якість продукту в Україні», – зазначає Оксана Войналович. 

СЕО SAGA Development Оксана Войналович

За її словами, поточний масштаб та запланована експансія компанії потребує оновлення організаційної моделі. SAGA Development перетворюється з групи компаній, консолідованих за ознакою загального володіння, до корпоративного холдингу із загальним периметром економічної, юридичної та фізичної безпеки, стандартизованими внутрішніми регламентами та стандартами публічності. 

У рамках корпоратизації SAGA розділить інвестиційний, девелоперський та сервісний бізнеси, а також виведе до окремого фонду proptech-стартапи. Компанія переходить до дворівневої системи управління, створює Наглядову раду та найближчим часом планує розпочати сертифікацію своїх бізнес-процесів.

Наглядову раду очолить співзасновник SAGA Development Андрій Вавриш. До її складу на початковому етапі вже входять Сергій Федорик та Володимир Даниленко, склад ради буде оновлюватися. 

Сергій Федорик – IPMA (Level A), MBA, BREEAM International Assessor, власник інжинірингової компанії KEY Group. Зі своїми командами реалізував низку девелоперських проєктів в Україні та за кордоном. Один з найбільших – будівництво в 2016-2020 рр. терміналу NEPTUNE вартістю 150 млн долл для корпорації Cargill, у фінансуванні якого брали участь EBRD та IFC. В SAGA Сергій Федорик координує Проєктний офіс, а також всі служби, які безпосередньо задіяні в реалізації проєктів.

Андрій Вавриш та член Наглядової ради Сергій Федорик

Володимир Даниленко – до грудня 2021 р. комерційний директор SAGA Development, засновник та власник компанії M4U, міжнародного сервісу з офісом у Лондоні та партнерами в Варшаві. Володимир має 15-річний досвід роботи на ринку нерухомості, в тому числі, в сфері антикризового комерційного управління. В рамках управління портфелем SAGA спільно з командою M4U створив систему інтелектуального динамічного ціноутворення Maxify, яка, аналізуючи попит та поведінку клієнтів, здійснює управління цінами на нерухомість повністю в автоматичному режимі, підвищуючи при цьому капіталізацію проєктів на 7-30%. У складі Наглядової ради Володимир координує процеси діджитал-трансформації та розробки proptech-продуктів.

Член Наглядової ради Володимир Даниленко

На початок 2022 року SAGA реалізувала 7 проєктів загальною площею понад 240 тис. кв. м. Понад 2 000 сімей довірили компанії свій комфорт. Активний портфель компанії станом на січень 2022 року становить близько 1.5 млн кв. м загальним терміном реалізації до 2027 року.