https://saga-development.com.ua/publications/news/saga-development-oblashtuye-skver-na-vilshanskiy/ https://saga-development.com.ua/publications/news/saga-development-oblashtuye-skver-na-vilshanskiy/

SAGA Development облаштовує сквер на вулиці Вільшанській

На прохання мешканців навколишніх будинків біля будівельного майданчика на Вільшанській, 2-6 вже розширено проїзд та демонтовані незаконні споруди.

Ми прагнемо формувати дружні ком'юніті спільно з мешканцями наших та сусідніх будинків. Приступаючи до будівництва нового проєкту, ми ретельно вивчаємо та дослухаємося до думки користувачів району.

Саме цей підхід ми застосували на вулиці Вільшанській, 2-6, де зараз працюємо над проєктом OZON Concept House.

Протягом червня-липня  спільно з дослідницькою компанією Ю.С.С. ми провели дослідження громадської думки щодо майбутнього території. Опитування проводилося в форматі онлайн-голосування та особистих інтерв’ю. Загалом було опитано 1000 осіб, які є мешканцями або користувачами території, що безпосередньо межує з ділянкою.

Більшість опитаних вважають, що територія потребує, в першу чергу, благоустрою, ліквідації сміттєзвалища та демонтажу недобудов. За це висловилося понад 60% опитаних. Крім того, більшість респондентів серед нагальних потреб території назвали розширення дороги та освітлення вулиці. Дослідження показало значний запит на громадський простір та місця для відпочинку (55% опитаних), спортивні та дитячі майданчики (54% та 42% відповідно), створення відкритих сходів чи ескалаторів між вулицями Бойчука та Вільшанською (45% респондентів).

Ми врахували побажання мешканців району та протягом липня-серпня працювали над розширенням проїзду — тепер тут дві повноцінні смуги та чисте узбіччя.

Одна з гострих проблем ділянки, на яку вказали опитані, — це занедбаний будівельний майданчик з недобудованою монолітною конструкцією. До початку робіт з благоустрою він не був огороджений та створював загрозу для перехожих, які могли випадково потрапити сюди у темний час доби, та мешканців прилеглої території, оскільки сюди мали доступ асоціальні громадяни. Тому ще у червні ми огородили майданчик та розпочали знесення недобудови. Її зведення відбувалось без законних підстав, що абсолютно неприйнятно для нашої компанії. Всі об’єкти, які ми будуємо — ми будуємо тільки в рамках закону.

Наразі будівля повністю демонтована, а на її місці з’явиться сквер для відпочинку та дитячий майданчик — ми вже продумуємо концепцію та розробляємо проєкт для облаштування суспільного простору. Про нього ми обов’язково розкажемо пізніше.

Зараз на ділянці продовжуються геологічні дослідження. Вони мають показати стан ґрунтів, наявні зсувонебезпечні процеси, процеси корозії та стан підпірної стінки. По завершенню досліджень ми ознайомимо громадськість з їхніми результатами.

Ми впевнені, що будівництво нового об’єкту та подальший розвиток території не можуть відбуватися без попереднього дослідження ділянки, виявлення її переваг і слабких місць, а також діалогу з мешканцями сусідніх будинків. Тільки проходження цих етапів та глибокий аналіз зібраної інформації допоможе зрозуміти контекст території та окреслити траєкторію її сталого розвитку. Розробляючи проєкт благоустрою ділянки на вулиці Вільшанський, ми використовували саме такий підхід.