https://saga-development.com.ua/publications/news/perezavantazhennya-kyyivproektu-kyyanam-prezentuvaly-proekt-modernizatsiyi-budivli/ https://saga-development.com.ua/publications/news/perezavantazhennya-kyyivproektu-kyyanam-prezentuvaly-proekt-modernizatsiyi-budivli/

Перезавантаження Київпроекту: киянам презентували проект модернізації будівлі

20 грудня розпочався другий етап обговорення модернізації будівлі Київпроекту. На замовлення власників будівлі SAGA Development у партнерстві з Perfect Group та Kyivproekt Development розробила власну гіпотезу того, яким має бути зовнішній вигляд об'єкту, його внутрішній простір та функціональне наповнення. Під час відкритої зустрічі Андрій Вавриш разом з Юрієм Грановським з Агентів Змін розповіли про новий проект будівлі та відповіли на питання громадськості.


"Знайти не тільки форму, а й зміст" — саме за таким принципом формувалося нове бачення будівлі. Девелопери комплексно підійшли до питання реновації Київпроекту — вивчили контекст ділянки та проаналізували попередні концепції, напрацьовані за останні кілька років. Для глибокого просторового та соціологічного аналізу території залучено Агентів змін.

Близько трьох місяців команда фахівців досліджувала зону 5-хвилинної доступності від Київпроекту. За словами Юрія Грановського, основний фокус вони зробили на вивченні функцій будівель та функціонування району загалом. Для цього детально розглянули наповнення публічних просторів, проаналізували пішохідні маршрути та якість зв'язків між вулицями.

Наразі у районі близько 44% площ відведено під офісні приміщення та майже чверть площі забудови складає житло. У будні тут досить високий рівень пішохідних та автомобільних потоків. Паралельно з цим відчувається брак об'єктів інфраструктури, публічних просторів і місць для дозвілля дітей, інклюзивних тротуарів і місць для паркування.

"Магазини сумнівної якості, через що вони не користуються належним попитом. Досить контрастною є ситуація з відкритістю територій: частина з них закрита, частина — працює як напівприватна або знаходиться у режимному стані. Кількість припаркованих автівок вздовж доріг вказує на необхідність паркінгу, а стан тротуарів — на впровадження заїздів для маломобільного населення. У районі багато культурних закладів, але немає майданчиків, де б вони могли взаємодіяти та виробляти нові сенси", — зазначив Юрій Грановський.

Саме ці дані й стали відправними точками для розробки нової концепції Київпроекту.

За словами Андрія Вавриша, робота над проектом не обмежена лише його будівлею. В планах — реконструювати та повернути місту сусідню споруду, що є пам'яткою архітектури. Основна ідея фасаду Київпроекту також буде збережена — зовнішній вигляд споруди стане реплікою на звичну киянам будівлю.


Знайти не тільки форму, а й зміст" — саме за таким принципом формувалося нове бачення будівлі.


Ділянка дозволяє створити дворівневий підземний паркінг на понад 500 автомобілів. Це допоможе не тільки вирішити проблему припаркованого транспорту вздовж доріг, а й зняти транспортне напруження в районі.

Внутрішнє наповнення будівлі органічно поєднуватиметься із наявними функціями у кварталі. В планах девелоперів зонувати забудову на апартаменти, офіси та комерційні приміщення. При цьому особлива увага приділятиметься публічним просторам. Наразі активно опрацьовується ідея створення пасажів у складі проекту.

"Ми згодні з думкою про те, що естетика визначає етику. Тому вважаємо, що потрібно створювати більше місць, де людям буде зручно та приємно знаходитись", — наголосив Андрій Вавриш.

Крім цього, відкрита територія всередині об'єкту стане додатковим зв'язком між Володимирською та Пушкінською вулицями.

У районі розташовано дві школи, тож частину простору потрібно відвести для сімейного та дитячого дозвілля. У гіпотезі девелоперів реалізувати дитячу освітню платформу, сімейне кафе з фокусом на взаємодію, художню майстерню, розважальний центр з фотозоною, VR, ігровими консолями тощо.

Територія Київпроекту — це даунтаун, тож будівля може перетворитися на новий "мозковий центр" і майданчик для взаємодії. Передбачено розміщення освітньо-культурних інституцій: платформ міського розвитку, коворкінгів, простору для лекцій, конференцій, презентацій, публічних дискусій.

"Наша Big Idea — зробити цей об'єкт місцем, де збираються найсильніші, найфаховіші та найуспішніші. Ми хочемо створити тут інноваційний центр, де б запускалися стартапи та розміщувалися шоуруми українських брендів. В наших планах започаткувати спорт-хаб, об'єкти фешн-індустрії та медіа-хаб з простором для конференцій, міні-кінотеатрами та студією звукозапису. Для цього ми не тільки напрацьовуємо ідеї, а й об'єднуємо всі бізнес-компоненти в об'єкті. Ми хочемо, щоб це місце стало місцем сили, місцем найбільш потужних ідей та досягнень", — підсумував Андрій Вавриш.

Всіх, хто хоче приєднатися до проекту модернізації будівлі Київпроекту та внести свої пропозиції щодо переосмислення її функціоналу, просимо заповнити анкету за посиланням.

Свої побажання ви також можете надіслати нам на пошту research@saga-development.com.ua