https://saga-development.com.ua/publications/news/na-vilshanskij-2-6-rozpochynayutsya-geologichni-doslidzhennya-2/ https://saga-development.com.ua/publications/news/na-vilshanskij-2-6-rozpochynayutsya-geologichni-doslidzhennya-2/

На Вільшанській, 2-6 розпочинаются геологічні дослідження

У червні 2020 року SAGA Development, на вимогу Печерської РДА, приступила до благоустрою ділянки на вулиці Вільшанській, 2-6.

У ході робіт було огороджено та розчищено занедбаний будівельний майданчик і розширено проїзд. Наразі тривають роботи з улаштування пішохідної доріжки та освітлення вулиці.

Огородження ділянки дозволило суттєво знизити ризики, пов'язані з асоціальною діяльністю на її території, а також травмуванням пішоходів та підлітків, які використовували занедбану територію для екстремальних ігор.

17 серпня на ділянці розпочинаються геологічні дослідження, які мають на меті вивчити стан ґрунтів, наявні зсувонебезпечні процеси в них, процеси корозії та стан підпірної стінки.

Востаннє геологічні дослідження території проводилися в 2007 році. Тоді було виявлено зсувонебезпечні процеси: в експертному звіті зазначається, що схил є зсувним, а ділянка потребує належним чином організованого захисту від впливу поверхневих вод.

У 2007 році розпочато роботи з укріплення схилу, однак спорудження підпірної стінки не було завершено, а будівельний майданчик не законсервовано належним чином. Грунтові анкери, облаштування яких також не завершено, постійно піддаються корозії та динамічному впливу маси схилу. Роботи з його укріплення змінили дзеркало ковзання, і експерти й зараз спостерігають зсувонебезпечні процеси. Через відсутність дренажних систем і дощової каналізації відбувається постійне вимивання ґрунтів, що несе загрозу сусіднім будинкам.

З огляду на ці процеси, проведення геологічних досліджень території та виявлення процесів корозії є критично необхідними для визначення обсягу робіт з укріплення схилу та запобігання зсувним процесам.

По завершенню досліджень ми обов'язково повідомимо  громадськість про їхні результати.