https://saga-development.com.ua/publications/news/kytayiv-novyj-pidhid-do-developmentu-terytorij/ https://saga-development.com.ua/publications/news/kytayiv-novyj-pidhid-do-developmentu-terytorij/

Китаїв: новий підхід до девелопменту територій

Інноваційний підхід SAGA Development до розвитку Китаїва полягає у використанні поширеного в світі, але досі не застосованого в Україні методу партисипативної участі громадських організацій, наукових установ, мешканців міста та бізнесу в розробці оптимального сценарію розвитку території.

Процес формування сценаріїв передбачає просторові дослідження, археологічні дослідження у місцях щойно виявлених пам'яток культури та створення за їхніми результатами археологічного музею під відкритим небом. Важливим етапом роботи стане ряд зустрічей з мешканцями навколишніх районів для обговорення їхніх пропозицій щодо розвитку території. Координувати участь киян у розробці проекту будуть Агенти змін.

Спільним завданням усіх учасників процесу є розвиток території Китаїва відповідно до 17 цілей сталого розвитку ООН, затверджених у 2015 році.

Розвиток території Китаїва передбачає створення балансу чинників, які забезпечують гармонійний розвиток людини та сприятливі умови для формування спільноти: збереження природи та культурної спадщини, забезпечення мобільності, створення публічних просторів, доступ до освіти, збереження здоров'я, безпеки, якісної їжі, роботи, долученості до життя громади, використання сучасних джерел енергії та її збереження.

Реалізація цього завдання відбуватиметься шляхом збереження та захисту ландшафту території, підтримки наявного біорізноманіття та розвитку біо-туризму. Наявні городи, фруктові сади, місцева фауна, фонтани і купель буде повністю або частково збережено, а липовий гай — пересаджено.

В процесі девелопменту території планується створення мережі пішохідних та велошляхів, будівництво пішохідного мосту з легких дерев'яних конструкцій, розширення існуючої мережі громадського транспорту. З'явиться нова мережа публічних просторів на основі принципів доступності, ієрархії, децентралізації та багатофункціональності. Існуючі освітньо-виховні заклади доповняться трьома новими дитсадками на 40, 90 і 100 місць та двома школами на 300 та 600 учнів.

Забезпечити реалізацію культурних потреб мешканців планується через створення закладів різноманітного спрямування: аграрного та громадського центру, археологічного музею, медіатеки, водної сцени та набережної-амфітеатру.

Доповнять наявну медичну інфраструктуру, представлену поліклінікою та пунктом швидкої допомоги, та забезпечать доступ до якісного медичного обслуговування практики сімейних лікарів, сучасна клініка та будинок для літніх людей.

На території Китаїва наявні та потребують подальшого розвитку можливості для занять верховою їздою, водним спортом, даунхіллом, а також для велотуризму та пішохідного туризму.

В ході розвитку території будуть створені можливості для формування спільності за рахунок використання садів, теплиць, городів, дитячих просторів, загальних віталень, майстерень, гостьових будинків, театру, контактного зоопарку та культурних центрів.

Одним із ключових завдань є збереження видів на Китаїв, природньої лінії обрію, сприятливих умов огляду історичних пам'яток та історичного ландшафту. Реалізація цього завдання передбачає збереження наявної висоти забудови території (не вище 9 поверхів) та частково сільського ландшафту.

Наступними етапами після обговорення проекту розвитку Китаїва 26 грудня стануть археологічні дослідження на території та зустрічі з мешканцями прилеглих районів та експертами.