https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-vyshhe-neba-buduye-tilky-linyvyj/ https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-vyshhe-neba-buduye-tilky-linyvyj/

Андрій Вавриш: Вище неба будує тільки лінивий

Український ринок нерухомості назавжди розвернувся в бік європейських цінностей, де людина має значно більше можливостей для вибору свого життєвого середовища. Про це розповів Андрій Вавриш, СЕО SAGA Development, під час IV EE Real Estate Forum, що відбувся 26 листопада в Києві.


Найближчим часом основною характеристикою об'єкту нерухомості буде його багатофункціональність, яка виявляється не у великому наборі функцій, а в адаптивності, можливості переходу з однієї функції в іншу. Гнучкість девелоперських проектів, можливість пристосувати їх під потреби мешканців на будь-якому етапі будівництва й експлуатації, забезпечить додаткову цінність нерухомості та її сталість, зазначив Андрій Вавриш. Сучасні технології дозволяють забезпечити таку гнучкість об'єкту, яку жоден архітектор чи девелопер не можуть передбачити на початку реалізації.

Сьогодні тренди на ринку нерухомості формує клієнт. Ці тренди на сучасні проектні рішення, на комфортне середовище продиктовані тим, що значна частина клієнтів відвідувала Європу й на власні очі бачила кращі світові зразки містобудування.

Саме поняття комфорту постійно розвивається. «Зростає роль діалогу з містом, компромісу в сприйнятті балансу території, – розповів Андрій Вавриш. – Ми переконалися в цьому під час роботи над проєктом на Сагайдачного, 18. Коли ми розпочали роботу над цим проєктом, окремі представники громадськості виступили проти нього, вимагаючи створити громадський простір. Однак опитування громадської думки виявило, що мешканці Подолу бачать те саме. Мусимо просто говорити й уважно слухати один одного».

Необов'язково будувати вгору, щоб отримати більший прибуток. Більше того, будуючи вгору, девелопер унеможливлює для себе зростання прибутку. «Це означає, що треба будувати за іншим принципом і на основі інших нормативів, – підкреслює CEO SAGA Development. – В ціну нерухомості закладено її престиж та загальне визнання містянами, а силою, як відомо, милим не станеш».