https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-sogodni-my-mayemo-shans-perejty-na-novyj-riven-stosunkiv-z-mistom/ https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-sogodni-my-mayemo-shans-perejty-na-novyj-riven-stosunkiv-z-mistom/

Андрій Вавриш: Сьогодні ми маємо шанс перейти на новий рівень стосунків з містом

28 травня, під час панельної дискусії, організованої URE Club, Андрій Вавриш розповів, як зміняться стосунки міста та його мешканців після пандемії та які об’єкти житлової нерухомості матимуть найбільший попит.


Пандемія похитнула багато сталих правил і змусила різні сегменти бізнесу переглянути свій порядок денний. Наше сприйняття житлового простору також зазнало трансформацій у період карантину. Це матиме суттєвий вплив на те, як далі розвиватиметься ринок нерухомості. Йдеться не тільки про нові вимоги до житла — необхідність більшої площі чи наявність суспільних зон у квартирі. Пандемія й карантин у черговий раз довели актуальність програми Habitat III — 17 цілей сталого розвитку ООН, які є орієнтиром для розвитку комфортних міст.

За останні 18 місяців кількість будівельних майданчиків у Києві зменшилась з 277 до 229. За той самий період принципово змінилася структура попиту. Кількість об'єктів комфорт-класу залишилася майже незмінною — було 124, стало 117. Натомість кардинальних змін зазнав економ-клас. Скорочення майже вдвічі — за півтора року з 50 проектів залишилося 23. Тобто, навіть без впливу пандемії, об’єкти, які ховалися за поняттям «економ», поступово зникають.

За словами Андрія Вавриша, сьогодні ринок нерухомості орієнтується на глибину, деталі, якість. Після пандемії подібна динаміка  тільки  набиратиме обертів. Зростатиме попит на виразність, на збереження культурної спадщини — не консервації існуючого стану, а професійного, якісного збереження об’єктів за допомогою еклектики, об'єднання старих і нових, затребуваних у цей момент, підходів. Вже зараз спостерігається запит з боку IT-компаній, які шукають старі будівлі для реставрації. Така тенденція свідчить про позитивну трансформацію ринку нерухомості.

Сьогодні ми маємо шанс розпочати нову сторінку містобудування та перейти на новий рівень стосунків з містом, його мешканцями та один з одним. Я мрію про те, що Київ стане еталоном містобудівних перетворень. Барселоні на це знадобилося 30 років, але тоді не було інтернету. Можливо, ми за 10 впораємося”, — зазначив Андрій Вавриш.