https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-bud-yaki-zmniy-na-terytoriyi-kytayevo-mayut-vidbuvatysya-z-zaluchennyam-meshkantsiv/ https://saga-development.com.ua/publications/news/andrij-vavrysh-bud-yaki-zmniy-na-terytoriyi-kytayevo-mayut-vidbuvatysya-z-zaluchennyam-meshkantsiv/

Андрій Вавриш: Будь-які зміни на території Китаєво мають відбуватися з залученням мешканців

Залучення мешканців міста до розробки програми розвитку місцевості — єдиний спосіб подолати комунікаційну прірву та недовіру, сформовану попереднім досвідом взаємодії містян із забудовниками, вважає CEO SAGA Development.


У рамках 12-го архітектурного фестивалю CANactions, який відбувся 17-18 травня на території Київського річпорту, Андрій Вавриш і Гриша Зотов, засновник архітектурної студії Architectural Prescription, розповіли про концепцію розвитку Китаєва — нового проєкту компаній SAGA Development і Perfect Group.

Під час розробки концепції автори вивчили попередні проекти забудови та Детального плану території й дійшли висновку про помилковість цих планів та їхню шкідливість для Китаєво. Натомість нова програма передбачає врахування всіх особливостей території та інтересів її мешканців.

"Ми проаналізували кращі європейські приклади девелопменту територій та створили концепцію розвитку Китаєва, грунтуючись на двох чинниках, — щасті містян і дбайливому ставленні до природи, — зауважив автор концепції Гриша Зотов. — Ми розклали щастя на складові та кожен з напрямків використали для насичення території функціями".

Проєкт розвитку передбачає очищення озер, охорону зелених насаджень, мінімальне втручання в природу та будівництво з використанням еко-матеріалів.

В процесі девелопменту Китаєва планується створення рекреаційних пішохідних та велосипедних шляхів, спортивного центру, доступної медичної, навчальної та культурної інфраструктури. 25% площ буде зайнято інфраструктурними об'єктами, що забезпечить потреби як майбутніх, так і нинішніх мешканців.

Китаєво — це цінний для міста район, і будь-які зміни на його території мають відбуватися з залученням мешканців, наголосив Андрій Вавриш під час свого виступу.

"Ми вивчили напрацьовані матеріали стосовно Китаєво та зрозуміли, що мусимо обрати інший шлях для його розвитку. Висотна забудова, запланована проєктом 2011 року, не розкриє потенціал місцевості, а, навпаки, консервує існуючі проблеми. Ми спробували змінити підхід до девелопменту території та знайти сценарії, які будуть відрізнятися від того, як сьогодні звикли будувати в місті".

Вихід у публічну площину став першим кроком для цього. Міська територія, незалежно від площі та розташування, є спільною власністю — тих, кому вона належить, і тих, хто живе поруч. Залучення громадськості до процесу завжди є дієвим механізмом, тому ми готові комунікувати з мешканцями міста та коригувати проєкт згідно з зауваженнями".

Перші спроби комунікації продемонстрували, що місцеві мешканці мають високий рівень зацікавленості й низький рівень поінформованості про плани розвитку території. Вони розчаровані діяльністю забудовників і мають високий рівень недовіри до нових проєктів будівництва. Усвідомлення існуючої ситуації допомогло визначити основні стратегічні цілі компанії: подолати комунікаційну прірву між учасниками діалогу та зруйнувати міфи про те, як має розвиватися місто. Реалізувати їх можна, якщо змінити власну роль — від демонстратора власних проєктів до модератора суспільного діалогу, підкреслив Андрій Вавриш.

Він також зазначив, що однією з умов розвитку Китаєва стане створення екосистеми партнерств. Наразі до реалізації проєкту вже залучені провідні архітектори, археологи, компанії з транспортного планування, громадські організації та кращі проєктні організації.

"Я впевнений в тому, що пошук компетентних людей, залучення їхнього досвіду, знань і можливостей допоможе розробити прогресивний сценарій розвитку міської території".