https://saga-development.com.ua/publications/articles/yak-obraty-kvartyru-svoyeyi-mriyi/ https://saga-development.com.ua/publications/articles/yak-obraty-kvartyru-svoyeyi-mriyi/

Як обрати квартиру своєї мрії?

Ви давно живете з батьками або в орендованій квартирі, нарешті зважилися придбати власне житло, але не уявляєте, з чого почати пошук? Тоді наші поради з вибору ідеальної квартири стануть вам у нагоді.


Новобудова чи старий фонд

Переваги й недоліки є як у нових, так і в старих будинків. Будинки старого житлового фонду розташовані в районах з добре розвиненою інфраструктурою та гарним транспортним сполученням, в них зелені й просторі двори. Головна перевага — можливість одразу після покупки заселитися до квартири. Серед недоліків старих будинків — застарілі комунікації, низький рівень енергоефективності, залежність від перебоїв у роботі міських комунікацій, неоднорідний соціальний статус сусідів. Часто ці недоліки непомітні під час купівлі й виявляються під час проживання.

Новобудови позбавлені недоліків старих будинків: у них нові комунікації, мешканці приблизно одного віку та соціального рівня, будинки збудовані й утеплені з урахуванням сучасних технологій та вимог до енергетичної ефективності. Монолітно-каркасна технологія, за якою зводиться більшість новобудов, дозволяє легко перепланувати простір у відповідності до ваших потреб. Нові будинки мають доглянуту прибудинкову територію та гарно оздоблені місця загального користування — холи, коридори, ліфти. Ключовий мінус купівлі квартири на етапі будівництва полягає в необхідності чекати рік-два до введення будинку в експлуатація, а потім робити ремонт.

Найкращий варіант — квартири в зданих і заселених новобудовах. Недолік таких квартир в тому, що вони коштують значно дорожче від квартир у старих будинках і будинках, що зводяться.

Розташування

Обираючи район вашого майбутнього помешкання, варто зважити на такі чинники:

  • Зв'язки з місцевістю. Це може бути район, де ви виросли, де живуть ваші батьки та старі друзі, а інфраструктура добре знайома. Інший орієнтир — робота. За необхідності їздити туди щодня, краще обирати будинок поруч з місцем роботи або в районі, до якого можна швидко дістатися;
  • Транспортна доступність — близькість метро, розгалужена мережа наземного громадського транспорту, можливість швидко й без заторів дістатися центру чи важливих для вас об'єктів на авто;
  • Розвинена торговельна, розважальна, соціальна інфраструктура поблизу. Варто звернути увагу на те, скільки поблизу шкіл і дитячих садочків і наскільки вони завантажені, наскільки близько розташовані медичні заклади, до яких можна звернутися у разі потреби, чи є спортзал або фітнес-клуб;
  • Наявність поряд парків, скверів та інших місць для відпочинку й відсутність шкідливих промислових виробництв.

Площа й планування квартири

З'ясуйте, яка площа вам необхідна, яке планування буде найзручнішим і на якому поверсі ви хочете жити. Наприклад, студента чи трудоголіка, який майже не буває вдома, цілком влаштує однокімнатне помешкання. Таке житло буде тимчасовим, і з появою родини житлову площу доведеться розширювати. Для пари без дітей оптимальною буде квартира з однією спальнею, однак, якщо найближчим часом ви плануєте дітей, варто обирати просторіші варіанти, де є 2 окремі кімнати або ж площа квартири дозволить згодом відокремити приміщення для дитячої.

Варто визначитися з плануванням. Якщо ви майже не готуєте їжу вдома, краще обрати варіант з кухнею-вітальнею й окремою спальнею чи спальнями. Якщо ж куховарство — ваше покликання, обирайте помешкання з відокремленою кухнею. Тим, у кого багато речей, знадобиться гардеробна. А великій родині стануть в нагоді кілька санвузлів.

Фінансові умови

Поцікавтеся цінами на ринку нерухомості. Основний чинник вартості квартири — розташування. Також важливо, продається вона на первинному чи вторинному ринку, поверх, якість ремонту, якщо це вторинний ринок, види з вікон, навколишня інфраструктура. Наприклад, середня вартість квадратного метру на Печерську майже втричі вища, ніж на Троєщині. А вартість квартири в будинку, зведеному в радянський період, щонайменше на 20% вища, ніж у будинку, що зводиться, але до 50% нижча, ніж у введеній в експлуатацію й заселеній новобудові.

Якщо ваших заощаджень не вистачає для того, щоб придбати бажану квартиру, але ви маєте стабільний і пристойний прибуток, можна скористатися розстрочкою чи банківським кредитом.

Розстрочку забудовники надають на квартири в будинках, які зводяться. Банки також віддають перевагу партнерським програмам із забудовниками, деякі з них кредитують і покупку квартир на вторинному ринку. Розстрочка зазвичай безвідсоткова, в той час, як кредити в Україні надаються під високі відсотки. Головна перевага банківського кредитування в тому, що сума кредитних коштів зазвичай фіксується у гривні.

Зрозумівши, якою саме має бути ваша ідеальна квартира, можна переходити до розгляду конкретних пропозицій на ринку.