SAGA Development і Perfect Group презентували нові проекти в Одесі
13 лютого під час діалогу-презентації «Архітектурні інновації. Інфраструктурні туристичні об'єкти» CEO SAGA Development Андрій Вавриш розповів про новий підхід до розвитку територій біля води та про нові проекти, реалізацію яких SAGA Development спільно з Perfect Group вже найближчим часом розпочнуть в Одесі.
Територія колишнього судноремонтного заводу між вулицями Приморською й Марінеско буде перетворена в сучасний поліфункціональний квартал Art Kvartal City Space & Apartments. Новий квартал включатиме житлову, торговельно-розважальну, культурну та громадську складову, завдяки чому стане новим культурним центром Одеси.

Концепція розвитку району була розроблена на основі просторового дослідження прилеглого району, проведеного «Агентами змін» влітку 2018 року. Дослідження виявило ряд проблем району, зокрема, замкненість кварталів і громадських просторів, неактивність фасадів перших поверхів, недоступність території через низьку якість тротуарів. Погане освітлення та брак закладів, відкритих для відвідування після 23.00, робить район небезпечним у нічний час. Водночас територія насичена культурними закладами зі значним туристичним потенціалом.

Концепція розвитку має на меті компенсувати слабкі місця території та підсилити її переваги. У складі Art Kvartal City Space & Apartments передбачені торговельний центр, вулиця ресторанів, діловий центр, центри дитячого розвитку та дозвілля, ринок їжі, апарт-готель, спортивний центр, кілька публічних просторів для різних видів активності та підземний паркінг.
Архітектурна концепція враховує ландшафт місцевості та обмеження забудови історичного ареалу міста. Висота будівель вздовж вулиці Марінеско, що входить до охоронної зони, обмежена 4 поверхами. Висота будівель вздовж вулиці Приморської, що знаходиться за межами історичного ареалу та в нижній частині схилу, сягає 24 поверхів. На майданчику вже ведуться підготовчі роботи.

SANATORIUM — другий проект, презентований Андрієм Вавришем. Це переосмислення на основі світового досвіду рекреаційного туризму нижньої тераси санаторію ім. Чкалова, розташованого на морському узбережжі, поруч з Трасою здоров'я. У країнах Середземноморського регіону кліматичні курорти та wellness-центри активно працюють не тільки в літній, але й у зимовий сезон, і саме взимку орієнтовані на відновлювальні та омолоджуючі процедури для відвідувачів. Цей принцип SAGA Development та Perfect Group планують реалізувати у проекті SANATORIUM.
Проект об'єднає 5-поверхову будівлю готельного типу, яка буде пристосована для надання найсучасніших SPA та wellness-послуг, і комплекс одно-двоповерхових апартаментів під управлінням єдиного оператора. Апартаменти можна буде придбати й використовувати для власного відпочинку чи відновлення або для здачі в оренду через оператора. Територія комплексу матиме відкритий вихід до пляжу та власну інфраструктуру. Під час будівництва будуть використані місцеві матеріали, зокрема одеський ракушняк.
Наразі обговорюється питання організації під'їзду до комплексу та його постачання. Попередньо розроблено дві схеми: одна передбачає будівництво тунелю під Трасою здоров'я, друга — організацію постачання з території Kandinsky Odessa Residence за допомогою спеціальних електрокарів.
Автори проекту сподіваються, що його реалізація дозволить відновити рекреаційний потенціал Одеси й реалізувати його не лише в літній, але й у зимовий період. А це, в свою чергу, дасть новий поштовх розвитку інфраструктури міста. Реалізація проекту розпочнеться у 2019 році.